Producenci
Zasady palenia świec Yankee Candle oraz Woodwick.
Zasady palenia świec Yankee Candle oraz Woodwick.

W naszym sklepie możecie zakupić świece Yankee Candle oraz WoodWick w szerokiej gamie zapachowej. Abyście mogli jak najpełniej i oczywiście jak najdłużej cieszyć się ich pięknym zapachem, przygotowaliśmy dla was krótki poradnik jak prawidłowo palić świece obu tych firm.

Przede wszystkim powinniśmy wybrać odpowiednie miejsce na ustawienie świec. Nie powinno być ono narażone na przeciągi, gdyż powodują one nierównomierne wypalanie się wosku. Jest to nie tylko problem natury estetycznej, ale często uniemożliwia to wypalenie świecy do końca, a jak wiadomo każdy z nas chce jak najdłużej cieszyć się swoim ulubionym zapachem. Przeciąg może również spowodować kopcenie knota, a tego również wolelibyśmy uniknąć.

Powinniśmy pamiętać też o tym, aby świecę postawić na takiej powierzchni, której nie uszkodzi jej ciepło, lub po prostu zadbajmy o odpowiednią podstawkę. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, Yankee Candle w swojej serii Elevation oraz WoodWick we wszystkich swoich świecach, zaprojektowali wieczka tak, byśmy mogli użyć ich jako podstawki. Pamiętajmy też, żeby nigdy nie zostawiać świecy bez nadzoru, szczególnie jeżeli mamy w domu dzieci lub zwierzęta.

Kolejną rzeczą na którą powinniśmy zwrócić uwagę to długość knota. Tu świece obu firm nieznacznie różnią się od siebie, a to za sprawą materiału z którego wykonane są ich knoty. Jeśli chodzi o świece firmy Yankee Candle, mają one knot (bądź knoty) bawełniany, więc przed pierwszym zapaleniem naszej świecy koniecznie powinniśmy go przyciąć do ok. 3-4mm, dzięki temu nie będzie on kopcił, a płomień będzie stabilny. Jeżeli przy kolejnych paleniach świeca zacznie kopcić, wystarczy znów przyciąć jej knot, a problem zniknie. W naszym sklepie znajdziecie nożyce do przycinania knota, które znacznie ułatwią wam to zadanie.

Świece firmy WoodWick mają knoty drewniane, które przed drugim i każdym kolejnym paleniem powinniśmy odłamać do wysokości ok. 4mm, w tym celu najlepiej użyć chusteczki, gdyż knot może brudzić. To również pozwoli nam uniknąć problemu kopcenia. Pamiętajmy o tym, żeby po każdym skróceniu knota oczyścić świecę z jego pozostałości, aby nie wtopił się on w topniejący wosk.

Tak przygotowaną świecę możemy już odpalić. Nie zapominajmy jednak, że bardzo istotna jest również długość jednorazowego palenia świecy. Za każdym razem powinno to być nie mniej niż 3-4 godziny, czyli do czasu, aż wierzchnia warstwa świecy będzie płynna. Ważne jest to zwłaszcza przy pierwszym paleniu, ponieważ unikniemy wtedy powstania tzw. tunelu, który będzie wypalał świecę w dół, co niestety spowoduje, że boki świecy pozostaną nieroztopione. Jest to niekorzystne zarówno ze względów estetycznych, jak i oczywiście ekonomicznych.

Teraz nie pozostaje nic innego jak cieszyć się w pełni pięknym zapachem naszych świec! A jeżeli jeszcze nie posiadacie ich w swoim domu to zapraszamy do zakupu. Jesteśmy pewni, że je pokochacie! 

Kliknij tutaj, aby przejść do świeć.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl